Honorowy patronat - Patronat - Laboratorium Kryminalistyczne KSP

Data publikacji 22.10.2010

 
    Z największą przyjemnością informujemy, że Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji objęło honorowy patronat nad kampanią edukacyjną "Młody Nobel" Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
  PROGRAM PROJEKTOR
 
"PROJEKTOR - wolontariat studencki" jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu z siedzibą w Lublinie.

    Celem programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki” jest inspirowanie dzieci i młodzieży z małych miast oraz wsi do twórczego rozwoju poprzez udział w przygotowanych i prowadzonych przez studentów projektach edukacyjnych. Grupy studentów-wolontariuszy realizują przygotowane przez siebie projekty edukacyjne rozwijające wiedzę, umiejętności, zainteresowania dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Zajęcia prowadzone są w szkołach. Zachęcają one uczniów do aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego, a także stymulują ich rozwój osobisty i dążenie do uzyskania wyższego wykształcenia.

    Wśród wolontariuszy-studentów Program kształtuje i promuje aktywne postawy społeczne, rozwija pasje i umożliwia realizację pomysłów.

    Szkoły uczestniczące w Programie wzbogacają swoją ofertę edukacyjną i wychowawczą przez dostarczenie dzieciom osobowych wzorców aktywnych postaw życiowych, promocję aktywności, zaradności oraz samodzielności.
 
 KAMPANIA EDUKACYJNA "MŁODY NOBEL"
 

    „Młody Nobel” to najnowsza kampania edukacyjna programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zachęcająca dzieci i młodzież z małych miejscowości do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

     W ramach kampanii zostanie zrealizowanych ponad 200 projektów edukacyjnych. Dodatkowo, od października do grudnia odbędzie się 8 pikników edukacyjnych, podczas których wolontariusze odwiedzą ponad 1200 dzieci z terenu Podkarpacia.
„MŁODY NOBEL” to pokazy, doświadczenia i warsztaty obejmujące nauki ścisłe organizowane w całej Polsce, pikniki naukowe realizowane na terenie woj. podkarpackiego oraz ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży.
 
Źródło: strona internetowa programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki"